Home / Blog / Քրեական գործ / Առանձնապես ծանր հանցագործության մեջ մեղադրվողմեր վստահորդն…
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով մեր գրասենյակի փաստաբաններ Անդրանիկ Մնացականյանի և Էդգար Այվազյանի վստահորդ Ե.Բ.-ին մեղադրանք էր ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով նախատեսված առանձնապես ծանր հանցագործության, այն է՝ մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար:
Ճիշտ ընտրված պաշտպանական մարտավարության, նախաքննություն իրականացրած քննիչի և հսկողություն իրականացնող դատախազի ցուցաբերած օբյեկտիվ մոտեցման շնորհիվ մեղադրյալի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառված կալանքը վերացվել է և որպես խափանման միջոց է կիրառվել բացակայելու արգելքը:

Home / Blog / Уголовное дело / Наш клиент, обвиняемый в особо тяжком…
В рамках уголовного производства, инициированного Антикоррупционным комитетом Республики Армения, клиент адвокатов нашего офиса Андраника Мнацаканяна и Эдгара Айвазяна, Е.Б., был обвинен по статье 435, часть 3, пункт 3 Уголовного кодекса РА в совершении особо тяжкого преступления, а именно в получении взятки в особо крупном размере группой должностных лиц.
Благодаря правильно выбранной тактике защиты и объективному подходу, проявленному следователем, проводившим предварительное расследование, и надзирающим прокурором, арест, примененный в качестве меры пресечения в отношении обвиняемого, был отменен, а в качестве меры пресечения был применен запрет на выезд из страны.