Home / Blog / Վարչական գործ / Վարչական դատարանի վճռով դատական կարգադրիչները կստանան…
Վարչական դատարանի վճռով դատական կարգադրիչները կստանան իրենց հասանելիք երկարամյա ծառայության զինվորական կենսաթոշակը
18 Ապրիլի, 2025 1 min read
Միասնական սոցիալական ծառայությունը մեր գրասենյակի 3 վստահորդներին հրաժարվել էր նշանակել երկարամյա ծառայության զինվորական կենսաթոշակ՝ փաստացի չհաշվելով աշխատանքային ստաժի մի զգալի հատվածը: Մեր գրասենյակի փաստաբաններ Տաթևիկ Մալխասյանի և Էդգար Այվազյանի կողմից ներկայացված հիմնավորումների արդյունքում ՀՀ վարչական դատարանը արձանագրել է, որ Միասնական սոցիալական ծառայությունը սխալ է մեկնաբանել օրենսդրական կարգավորումները, ուստի պարտավորեցրել է վերջինիս մեր վստահորդներին նշանակել իրենց հասանելիք կենսաթոշակը /վարչական գործեր թիվ ՎԴ5/0636/05/24, ՎԴ5/0637/05/24, ՎԴ5/0639/05/24/: Շնորհակալ ենք դատավոր Նարեկ Գասպարյանին արդարացի դատական ակտի կայացման համար:

Home / Blog / Административное дело / По решению Административного суда судебные исполнители…
По решению Административного суда судебные исполнители получат положенную им военную пенсию за многолетнюю службу
18 апреля, 2025 1 min read
Единая социальная служба отказала трем клиентам нашего офиса в назначении военной пенсии за многолетнюю службу, фактически не учитывая значительную часть их трудового стажа. В результате доводов, представленных юристами нашего офиса — Татевик Малхасян и Эдгаром Айвазяном — Административный суд Республики Армения зафиксировал, что Единая социальная служба неправильно истолковала законодательные нормы и обязал её назначить нашим клиентам причитающуюся им пенсию (административные дела № ՎԴ5/0636/05/24, ՎԴ5/0637/05/24, ՎԴ5/0639/05/24). Благодарим судью Нарека Гаспаряна за справедливое судебное решение.